Єгипет

Єгипет – колиска людської цивілізації. Величні пам’ятки сивої давнини тут існують поряд з динамічним молодим суспільством 80 мільйонної країни. А ще, Єгипет – це неймовірної краси підводні пейзажі Червоного моря та цілющий сухій тропічний клімат численних курортів. А крім того, Єгипет – це країна іншої, не схожої на нашу, культури. Саме тому, Єгипет є таким популярним серед туристів різних країн. У тому числі і серед туристів з України.

Де знаходиться Єгипет

Єгипет знаходиться там, де з’єднуються дві частини світу: Африка та Азія. Більша частина країни знаходиться саме в Африці.  Якщо Ви їдете в Хургаду, Сафагу, Ель-Гуну або Марса-Алам – Ви їдете в Африку. Але, якщо Ви плануєте відпочивати на Синайському півострові, а саме в Шарм-ель-Шейху, Дахабі, Табі чи Нувейбі, то це означає що відпочивати Ви будете в Азії. Єгипет має досить велику територію. Але основну її частину займають пустелі.

Всі 80 мільйонів єгиптян компактно проживають в дельті та долині Нілу та декількох оазисах. Саме там можна побачити справжній арабський Єгипет, під час екскурсій в столицю країни Каїр. Щодо курортів на узбережі Червоного моря, то більшість з них є комплексами для туристів. На Синаї 80% будівель – готелі для туристів. Зате, тут є Червоне море з його неймовірними підводними садами коралових рифів та цілющий сухий клімат.

Хто такі єгиптяни

Передусім треба сказати, що Єгипет це арабська країна. Мало того, це одна з головних арабських країн, яка є лідером в арабський культурі, літературі, музиці. Найбільш популярні арабські газети, книги, сайти – все це робиться в Єгипті. На відміну від давніх єгиптян та від єгиптян часів Птолемеїв, сучасні мешканці країни сповідують іслам. Невеликі залишки християн, під іменем коптів, становлять зовсім маленьку частинку населення. Разом з тим, на відмину від Саудівської Аравії, наприклад, Єгипет є світською країною.

Єгиптяни пишаються своєю країною. Адже Давній Єгипет вважається колискою цивілізації. В античні часи Єгипет був житницею всього греко-римського світу. А про Олександрійську бібліотеку не чув лише повний невіглас. Навіть під час турецького панування, Єгипет мав дуже широкі повноваження. А паша Мухаммед Алі навіть кидав виклик владі султанів. Та й в новітні часи, Єгипет позиціонує себе, як центр арабського світу. І арабський світ, в більшості, з цим погоджується.

Офіційною мовою єгиптян є арабська. Тобто, так звана стандартна арабська або фусхі. На цій мові спілкуються всі освічені араби світу. А от вдома переважна більшість мешканців Єгипту говорить на масрі – єгипетському діалекті арабської мови, який мешканці віддалених від Єгипту арабських країн не дуже розуміють. Але багато іноземців, для успішної роботи в Єгипті, вчать саме масрі.

Що їдять єгиптяни

Єгипетська кухня досить своєрідна. Основними продуктами тут вважаються овочі та різноманітні бобові. М’ясо тут їдять не часто. А свинину взагалі не їдять. Згідно ісламської традиції, свинина це харам. Тобто заборонений продукт. Типово єгипетською стравою є кушарі – обсмажені в олії макарони з додаванням чечевиці, бобів, цибулі, спецій та помідорного соусу. Страва специфічна, але в Єгипті дуже популярна.  Як і інша страва, що називається фуль. Тут все просто. Фуль – це боби з олією та приправами, политі лимонним соком.

Звичайно, що в Єгипті дуже популярною є страва, що готується по всій Північній Африці та Близькому Сходу. Мова йде про фалафель – страву з подрібнених бобів нуту, які смажаться у вигляді кульок с прянощами. Такі кульки загортають в лаваш разом з овочами.

Звичайно, що в раціоні єгиптян є місце і для рису. Цей продукт використовується дуже широко. Люблять в Єгипті і рибу та різноманітні морепродукти. Останні популярні в приморських районах. А риба використовується як морська, так і річкова, з Нілу.

Є в країні екзотична страва для туристів та для святкового столу самих єгиптян. Махши являє собою печені голуби, фаршировані рисом та прянощами. Єгиптяни настільки люблять таку страву, що спеціально розводять голубів для такої цілі.

Звичайно, що в Єгипті, як і в будь-якій східній країні є безліч різноманітних солодощів. Для багатьох з них в український мові навіть немає відповідників. Разом з тим, вони досить смачні. Взагалі арабська кухня досить екзотична для нас. Наприклад, ми не можемо зрозуміти як можна дольки апельсину солити та посипати чорним перцем, після чого кропити олією.

Щодо напоїв, то більшість єгиптян надають перевагу червоному чаю – каркаде, який вже встиг полюбитися багатьом і в нашій країні. Цей напій з пелюсток червоної троянди можна пити як холодним, так і гарячим.

Для чого туди їхати

Їхати в Єгипет варто однозначно. Адже, небагато є країни у світі, в яких би була така кількість різноманітних цікавих місцевостей.  Як правило, існує 4 основних причини для того, щоб поїхати саме в Єгипет.

·      Пляжний відпочинок. Єгипетські пляжі дуже різноманітні. Тут є чудові піщані пляжі, які тягнуться вздовж узбережжя на десятки кілометрів. Однак, в Червоному морі є корали. А це означає, що для уникнення поранень ніг, у воду варто заходити у спеціальному взутті. Хоча, біля деяких готелів пляжі добре розчищені від коралів і там можна купатися босоніж, без ризику травмуватися. На пляжах Єгипту завжди сонячно. Тому, тут можна засмагати цілорічно.  А випаровування солоного Червоного моря корисні для дихальної системи.

·   Екскурсійні програми. Безліч туристичних об’єктів – візитна картка цієї країни. Звичайно, найбільш відомими об’єктами в Єгипті є його столиця Каїр та розташована поряд Ель-Гіза з її пірамідами. А крім того, долина Нілу повна давньоєгипетськими пам'ятниками. Такими як храмовий комплекс в Луксорі, не менш цікавий комплекс в Абу-Сімбелі та багатьох інших пам’ятках давньоєгипетської цивілізації. На Сінаї можна відвідати Кольоровий каньон та гору Мойсея. А ще з Синайських курортів, особливо з Таби, дуже зручно здійснювати екскурсії в Ізраїль: в Єрусалим та на Мертве море, та в Йорданію: до дивовижного скельного міста Петра.

·        Дайвінг та снорклінг.  Дивовижний підводний світ Червоного моря притягує сюди неймовірну кількість прихильників снорклінгу, тобто плавання на поверхні з маскою та трубкою, з метою розглядання підводного світу. В Єгипті практично на кожному курорті є така можливість. А для тих, хто хоче біль детально вивчити підводні рифи , гроти та печери єгипетського узбережжя, є можливість зайнятись дайвінгом. Тут дуже багато дайвінг-школ  та безліч інструкторів.  Найбільш цікавими місцями для дайвінгу є узбережжя Синайського півострова. Хоча і на африканському узбережжі сумувати не доведеться.

·         Лікування та профілактика. Сухий тропічний клімат узбережжя Червоного моря дуже позитивно діє на дихальну систему. А крім того, в деяких місцях є справжні лікувальні піски. Наприклад, в Сафазі є ціла клініка, яка за допомогою лікування місцевими радіоактивними пісками  успішно лікує хвороби опорно-рухового апарату, серцево-судинні хвороби та таку складну хворобу, як псоріаз.

Потрапити в Єгипет, насправді, дуже просто. Треба лише зв'язатися з працівниками нашої компанії наступними способами.

 

Comments

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом