Греція

Греція – країна тисячи островів, що розкидані по всій акваторії теплого та лагідного Егейського моря. Але Греція – це ще й духовна колиска православія. Саме тут знаходиться Святий Афон і безліч православних монастирів та храмів в усіх містах, містечках та селах. А ще ця країна відома своїми виноградними плантаціями та оливковими гаями. І, звичайно, пам’ятки античності тут всюди.

Де знаходиться Греція

Греція розташована на самому півдні Балканського півострова, у південно-східній Європі. Крім того, територія країни містить величезну кількість островів, так званий грецький архипелаг ( до речі слово «архипелаг» грецького походження). Найбільше островів знаходитьсяв Егейському морі. Саме тут знаходяться розкручені туристичними компаніями острови Родос, Санторіні, Хіос, Лесбос, Кос та багато інших. На півдні Егейського моря знаходиться острів Кріт, найбільший серед грецьких островів. Щодо західного узбережжя, то тут островів значно меньше. Але куротні зони є і тут. Наприклад острів Корфу ( Керкіра), розташований біля Албанії

Столицею країни є місто Афини, відоме своїм Акрополем та чудернацькою формою місцевих гвардійців з почесного караулу. Півничні райони Греції називаються Македонією. Саме тому, Греція так вперто не хоче визнавати за Республікою Македонія її назву, називаючі її Бувшою Югославською Республікою Македонією. Місто Салоніки ( грецькою Тесалонікі) є головним центром та транспортним хабом півночі країни. Тут же на півночі знаходиться Святий Афон, православна автономна територія керована настоятелями півтора десятків монастирів. До речі, на Святий Афон жінкам в’їзд суворо заборонений. Зовсім недалеко знаходиться відома всім з дитинства гора Олімп. Південь Греції – півострів Пелопонес. Тут колись давно знаходилася відома держава Спарта.

Хто такі грекі

Грекі – це один з небагатьох народів, який практично немає близьких родичів. Грецька мова не схожа ні на яку іншу. Хоча більшість європейських мов мають чисельні запозичення з грецької. Наприклад: географія – землеописання, велосипед – крутити ногами, монохромний – одноколірний тощо. Грекі створили одну з найдавніших античних цивілізацій. Всі ці історії про Мінотавра, Олімпійських богів, Афродиту та Одіссея, - творчість саме грецького народу. Але Грекі це ще й велична імперія, яку ми знаємо як Візантію. Сучасний турецький Стамбул ще декілька століть тому був неселений греками і мав назву Константинополіс. На початку 20 століття Греція спробувала військовими методами відібрати в Туреччини свої колишні території, але програла війну і назавжди втратила право на міста Стамбул ( Константинополь), Ізмір ( Смірну) тощо. Сьогодні Греціяє членом Євросоюзу, користується євро і намагається максимально наблизитися до Європи, в плані стандартів життя.

Що їдять грекі

Греція знаходиться в бассейні Середиземного моря. Тому не дивно, що кулінарні вподобання греків дуже вже середиземноморські. Повсякденна їжа греків це розмаїття овочів та зелені, оливок та оливкової олії, хліба, вина та молочних продуктів. Особливо пишаються грекі своїми м’якими сирами, яких тут виробляють біля тисячи сортів. Чесно кажучи, тут кожному селі свій сорт сиру. Щодо м’яса, то грекі надають перевагу баранині, яловиччині та птиці. Не дивлячись на те, що Греція – православна країна, свинина тут не дуже популярна. Можливо, це наслідок 600 річного досвіду життя в мусульманській Османський імперії.

 

З найбільш відоих грецьких страв варто виділити «мусаку» - запіканку з баклажанів, м'ясного фаршу та різних овочів., «пастіціо» - грецьку версію лазаньї та «стіфадо» - м’ясне рагу з цибулею.  Звичайно, що в Греції дуже велике значення мають морепродукти. Адже устриці, мідії чи осьміноги тут не є екзотикою і споживаються порівняно часто. Варто звернути увагу на грецькі вина, які, подіібно до сирів, існують тут в неймовірній кількості сортів. З більш міцних напоїв тут цінують «узо» - анісову горілку і, звичайно ж символ всього балканського регіону – «ракію».

Для чого туди їхати

Як правило, в українців є декілька причин побувати в Греції. І всі вони заслуговують уваги. Адже, не дарма в останні рокі, Греція є однією з найбільш відвідуваних українцями країн. 

·   Пляжний відпочинок. Наявність величезної кількості островів та найбільшої в Європі протяжності берегової лінії зробили Грецію одним з найкращих варіантів для пляжного відпочинку. Як правило, пляжі в країні піщані. Хоча зустрічаютьсяі пляжі з гальки. Найкращими пляжами Греції вважаються Marmari Beach на острові Кос та Super Paradise Beach на острові Міконос. Крім того, шикарні пляжі є на острові Кріт на на безлічі невеличких островів по всьому Егейському морю. Всі пляжі в Греціїї належать місцевим громадам. Тому, додаткові послуги тут, як правило , платні ( лежаки, зонти тощо.)

·   Гірські лижі. Мало хто знає, але Греція має прекрасні гірськолижні траси. Як правило, рівень обслуговування на грецьких гірських курортах досить високий. А краєвиди відкриваються справді вражаючі. Напіть на легендарній горі Олімп є можливість покататися на лижах. Найбільш відомими та комфортними гірськолижними курортами країни є Васіліца та Пігадія. Обидва розташовані в північній частині країни.

·  Екскурсійні програми. Греція – колиска європейської цивілизації. Тут можна побачити безліч пам’яток античної архитектурі.  Афини з легендарним Акрополісом, стародавні Фіви, Дельфи, де в храмі Аполона, сиділи грецькі віщуни, до яких прислухалися навіть царі.  Окремої уваги застуговують Салоніки – сучасний грецький «Константинополь», в якому безлич туристичних об’єктів. Пелопонес – земля спартанців. А крім того, саме тут в Олімпії зародилися Олімпійські Ігри. Саме в Олімпії запалюється Олімпійський вогонь. А ще є скелі Метеори і загадковий Кріт, острів хрестоносців Родос та «рай на землі» - острів Кос.

·    Вигідний шопінг. Шопінг в Греції, для більшості людей, асоціюється з Касторією та виробництвом шуб з натурального хутра. Все це правда. Тут дійсно можна придбати якісну шубу на привабливих умовах. Але, крім шуб, в Греціїї можна також вигідно придбати трикотаж, шкіряну галантерею та досить якісне взуття. Звичайно, що бути в Греціїї і не привезти додому грецької оливкової олії неможливо. Такі речі, як грецьке вино та «узо» теж займають провідні місця в рейтингу популярних серед українських туристів, сувенірів з сонячної Еллади.

Потрапити в Грецію, насправді, дуже просто. Треба лише, перейти на відповідну сторінку нашого сайту, та користуючись зручною формою вибору туру, обрати для себе найбільш прийнятний варіант. Або просто зв'язатися з працівниками нашої компанії наступними способами.

Телефон: 0332-23-13-13, 0332-23-16-52, 099-4637557

Skype: romanyk_anna

Viber: +38 099 463 75 57

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Ask about this product

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом