Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

В центрі Кракова

Якщо спитати пересічного поляка, де знаходиться душа країни, він впевнено відповість, що душа Польщі знаходиться у Кракові. Декілька сотень років тому місто втратило статус столиці, передавши його Варшаві. Але, Краків продовжує відігравати роль ментального центру країни. Щоб зрозуміти Польщу та її культуру, не можна не відвідати це величне старовинне місто над Віслою.

Біля 500 років це місто було столицею Польської держави та резиденцією польських королів. А ще, Краків не визнаною освітньою та культурною столицею країни. Щоб оглянути це місто, насправді потрібен цілий тиждень. Однак, більшість українських туристів, як правило, їдуть до Кракова на 1-2 дні. За цей час, вони можуть дуже поверхнево оглянути основні об’єкти міста та ще й встигнути побувати у соляних копальнях в місті Вєлічка, що є фактичним передмістям Кракова.

Як правило, найбільш популярним маршрутом для оглядин Кракова є так звана Королівська дорога, яка проходить біля найбільш відомих об’єктів цього міста. До речі, офіційна назва Кракова і до сьогодні звучить, як Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, тобто Столичне Королівське місто Краків. Таким чином, поляки підкреслюють місце Кракова в польській державі.

Королівська дорога починається на площі Матейко (Plac Jana Matejki). Вона названа так на честь відомого польського художника Яна Матейко, картини якого на історичну тематику і сьогодні є визнаними шедеврами світового мистецтва. Власне, Матейко був першив директором Краковської Академії мистецтв, яка знаходиться безпосередньо на площі його імені. Але, справжньою прикрасою площі є монумент Грюнвальдській битві (Pomnik Grunwaldzki), в якій польсько-литовске військо змогло подолати тевтонських лицарів та припинити так званий Drang nach Osten ( Натиск на схід). Монумент являє собою кінну статую переможця Грюнвальду Владислава Ягелло, що височіє над переможеними хрестоносцями.

 

Монумент Грюнвальдської битви

 

Якщо дивитися від монументу в сторону центру міста, можна побачити величну круглу вежу – Краківський Барбакан (Barbakan). Ця споруда є одним з символів міста. По праву та по ліву сторони від Барбакану можна побачити парк. Цей парк кільцем оточує весь старий Краків. Він був створений на місці старовинних мурів, які були знесені на початку 19 сторіччя. Парк має назву Планти (Planty krakowskie). Від Барбакану починається подорож по Старому місту Кракова.

 

Краківський Барбакан

 

Наступним об’єктом, вартим уваги, є Флоріанська брама (Brama Floriańska). Тут можна побачити не лише старовинні мури давнього Кракова, але й безліч художніх творів сучасних краківських художників, які обрали собі саме це місце для демонстрації та продажу своїх картин.

 

Картини біля Флоріанської Брами

 

Далі маршрут йде до самісінького центру міста по вулиці Флоріанській. Але, перед тим, варто трохи відхилитися від маршруту та завітати на Площу Святого Духа, що знаходиться зовсім неподалік. Тут можна побачити справжній витвір архітектурного мистецтва – величний міській Театр імені Юліуша Словацького (Teatr im. Juliusza Słowackiego), який був споруджений в кінці 19 сторіччя та може сперечатися своєю красою з такими відомими спорудами, як Львівська чи, навіть, Віденьска опери.

 

Театр Юліуша Словацького

 

Повернувшись до Флоріанської Брами, далі треба йти Флоріанською вулицею на головну площу міста – Головний ринок (Rynek Główny). Саме тут знаходяться споруди, які найчастіше можна бачити на листівках та буклетах про старовинну польську столицю. В центрі площі знаходиться споруда, яка має назву Сукєнніце (Sukiennice). Колись в ньому торгували сукном. Сьогодні тут можна придбати найрізноманітніші сувеніри. Перед Сукєнніцами стоїть пам’ятник Адаму Міцкевичу. Краківська молодь дуже часто призначає одне одному побачення «коло Адася» - так вони називають кам’яного Міцкевича.

 

Площа Ринек Глувни

 

Зі східної сторони, до площі Ринек Глувни прилягає Маріацька площа з символом Кракова – величним Костелом святої Марії (Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny). Маріацький є знаковим місцем для всієї країни. Саме тут відбувалася церемонія прощання із Президентом країни Лехом Качинським та його дружиною, після їх загибелі в авіакатастрофі під Смоленськом в 2010 році. А ще, цей костьол відомий тим, що саме з нього щогодини лунає знаменитий краківський хейнал – мелодія, що грається трубачем на всі чотири сторони світу. Послухати краківський хейнал збираються всі туристи, що потрапили в центр міста. А в 12 годин кожного дня, ці звуки чує вся Польща. Адже, їх передає Перша програма польського радіо. А ще, краківський хейнал є офіційним позивним Краківської астрономічної обсерваторії та виконує роль сигналу точного часу. Варто зауважити, що Маріацький костел є помітним здалеку символом міста. Він має дві вежі, більша з яких, Хейнальська, сягає висоти 82 метри.

 

Маріацький костел

 

Під площею, з 2010 року, відкритий доступ у підземелля (Podziemia Rynku Głównego). Тут, на площі біля 6000 кв.метрів, розташувався відділ Краковського історичного музею. Величезна кількість експонатів та різноманітних атракцій притягує сюди як туристів, так і мешканців міста. Варто зауважити, що площа Ринек Глувни має структуру, яка майже не змінювалася з кінця 13 сторіччя. До площі підходять 11 вулиць. Одна з них, Гродзька, є продовженням Королівської дороги. Але, перед тим, варто знову відхилитися від маршруту та завітати до комплексу споруд Ягелонського університету (Uniwersytet Jagielloński) – одного з найстаріших та найповажніших університетів Європи. Тут вчилися і вчили багато людей з України. Зокрема, саме тут Юрій Котермак з Дрогобича став першим вчителем для відомого астронома Миколая Коперника. А ще цей університет закінчив Василь Стефаник та багато інших українців. Цей ВУЗ і досі є одним з найкращих закладів Європи. А його архитектурний комплекс заслуговує окремої екскурсії.

 

Ягелонський університет

 

Вулиця Гродзька веде від центру Кракова – площі Ринек Глувни до серця всієї Польщі – замкового комплексу Вавель. По дорозі можна побачити безліч шедеврів архітектурного мистецтва. Костел святого Андрія (Kościół św. Andrzeja), костел святого Францішка (Kościół św. Franciszka z Asyżu) та багато інших сакральних споруд розкривають всі сторони польської архітектури. А Костел святих Петра і Павла (Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła) приваблює витонченими архітектурними формами та дванадцятьма статуями апостолів, що знаходяться перед головним фасадом споруди.

 

Костел Петра і Павла в Кракові

 

Вулиця Гродзька виходить до місця, з якого відкривається чудовий вид на Віслу та на багатовікову резиденцію польських королів – Вавельський пагорб (Wzgórze Wawelske). Саме тут поховано більшість королів. Саме тут більшість з них були короновані. І саме тут був похований згадуваний вище Президент Лех Качинський з дружиною. На пагорбі знаходяться дві найголовніші споруди країни. По перше, це Королівський замок (Zamek Królewski na Wawelu). А крім того, тут знаходиться один з основних духовних центрів Польщі – Кафедральна Базіліка святого Станіслава та святого Вацлава (bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława). Саме тут знаходиться релігійний центр Польщі.

 

Вавельський пагорб

 

Щоб оглянути Вавельський пагорб, потрібно досить багато часу. Однак, більшість екскурсій встигають пройти все за 2-3 години. Перед пагорбом можна побачити скульптуру дракона. Цей дракон ( польскою Smok) є персонажем легенди про заснування міста. Адже, саме його вбив засновник міста Крак, іменем якого і було названо місто. Варто зауважити, що скульптурний дракон, час від часу, випускає із своєї пащі вогонь, що неймовірно подобається туристам. Особливо дітям.

Звичайно, що в даному описі були оглянуті лише найбільш популярні об’єкти Кракова. А в місті є ще так багато цікавого. В кого є час, можуть довше оглядати власне Вавельський пагорб або споруди Ягелонського університету. Крім того, можна відвідати стародавній єврейський район Кракова – Казімеж (Kazimierz). Саме тут проводилися зйомки відомого фільма Стівена Спілберга «Список Шиндлера». Можна сміливо виділити півдня на оглядини підземель центральної площі. І, звичайно, побувавши в Кракові, не можна не відвідати Вєлічкі – підземної соляної копальні, яка є справжнім шедевром мистецтва, та про яку ми розповімо в іншому пості.

До речі, побувати в Кракові зовсім недорого. Насправді це найбільш бюджетна поїздка з Луцька за кордон. Замовити тур до Кракова завжди можна, звернувшись до Туристичної Агенції OleMaxTour.

Телефон: 0332-23-13-13, 0332-23-16-52, 099-463-75-57

Skype: romanyk_anna

Viber: +38 099 463 75 57

E-mail: olemaxtour@gmail.com

Інші статті про Польщу:

Замосць: перлина ренесансу в 2-х годинах їзди від Луцька

На лижі до Польщі: зимовий курорт Шклярська Поремба

Ельблонзький канал: плавання суходолом

 

 

Перейти до інших статей про різні туристичні об’єкти світу

Замовити індивідуальний підбір туру

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом