Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Метеори - між небом та землею

В північній частині Греції, посеред Фесалійської рівнини, можна побачити велетенські скелі, що підносяться до неба, на висоту до 600 метрів. На вершинах деяких скель, що височіють немов стовпи серед мальовничих ландшафтів, розташувалися православні монастирі. Це і є одне з найсвятіших місць православного світу – Метеори, що у перекладі з грецької означає « Ті, що висять у повітрі».

Як з’явилися монастирі на Метеорах

Біля 20-ти мільйонів років тому, ця місцевість була дном велетенського озера. Пізніше, коли вода пішла звідси, за роботу взявся вітер, завдяки якому і постали ці величні та неповторні творіння природи. На вершини більшості цих скель практично неможливо дістатися людині. Майже неможливо.

Перший скит на вершині однієї з цих скель з’явився біля 1000 років тому. Недоступність вершин скель сподобалася ченцям, що сподівалися знайти тут надійне місце для постів та молитов, захищене від будь-якого нападу. Яким чином сюди зміг залізти перший монах, невідомо. Але, згодом тут розгорнулось будівництво, якого ще не бачив світ.

 

Метеори

 

Єдиним способом транспортного сполучення вершин скель та наземної цивілізації були спеціальні люльки із сітки, в яких піднімалися на вершини, та спускалися з них, вода, їжа, будівельні матеріали та самі ченці. Час від часу, сітка могла порватися. Тому, починаючі підйом людини, монах казав, сітка не лише піднімає її на скелю, але може й вознести безпосередньо на Небеса.

 

Монастирський

 

Скоріше за все, на Небеса достроково прийшлося потрапити багатьом пасажирам цього «ліфту», перед тим, як вдалося нарешті побудувати більш – менш пристойні умови для життя місцевих ченців.

Життя ченців було дуже важким. Але, з точки зору оборонної стратегії, таке розташування монастирів було бездоганним. Майже бездоганнім. Адже, завжди потрібно було мати запаси їжі та води. Дороги до монастирів та кам’яні сходи, що сьогодні існують, були побудовані лише на початку 20 сторіччя. А до цього, в монастирі можна було потрапити лише по сходинкам, вибитим у скелі, або спеціальнім навісним драбинам.

 

Навісні драбині в Метеорах

 

Сучасні монастирі на Метеорах

На певному етапі, тут було 24 православних монастиря. Сьогодні їх лишилося тільки 6. З них 4 чоловічих та 2 жіночих. В деяких з них, тепер проживає всього лиш декілька ченців. А в одному з жіночих монастирів населення сягає 30 черниць. У всі монастирі є вільний доступ туристів. Звичайно, при цьому, потрібно дотримуватися певних правил, що притаманні православним монастирям.

  • Великий метеор (Μεγάλο Μετέωρο)
  • Монастир Варлаама (Μονή Βαρλαάμ)
  • Монастир Святої Трійці (Μονή Αγίας Τριάδας)
  • Монастир Русану (Μονή Ρουσάνου)
  • Монастир Святого Стефана (Μονή Αγίου Στεφάνου)
  • Монастир Святого Миколая Анапавсіса (Αγίου Νικολάου Αναπαυσά)

Розташування окремих монастирів можна побачити на цій схемі:

 

Схема монастирських комплексів в Метеорах

 

Треба сказати, що відвідування монастирів є дуже популярною традицією серед греків та інших православних народів, що живуть поряд. Молитися сюди постійно їдуть люди з Болгарії, Македонії тощо. Однак, набагато більше тут туристів з усіх країн світу. Адже монастирі в Метеорах – це справжні музеї побуту ченців та християнського мистецтва. Тут є значне зібрання ікон різних періодів. А крім того, тут можна побачити такі артефакти, як особисте Євангеліє Імператора Костянтина Порфірогенета. І, звичайно, завжди цікаво побачити інтер’єри місцевих церков та приміщень, в яких ченці проводять свій час в роботі ,молитвах та постах. Наразі, так вони мають проводити весь свій час.

 

В одному з монастирів

 

Удари по спеціальній дерев’яній дошці скликають монахів до спільної молитви. А в перервах між молитвами суспільно – корисна праця.

До речі, про працю. Ченці створили досить розвинуте аграрне господарство. Сьогодні, в деяких монастирях, вони повністю задовольняють свою потребу в овочах та зелені, виключно за рахунок своїх «небесних» городів. Причому, ще 100 років тому, все це господарство поливалося виключно дощовою водою, що збиралася в спеціальні цистерни.плююча панорама на стару Банську Штявницю, оточену мальовничими пагорбами та горами.

Як вже зазначалося вище, для всіх людей завжди відкритий доступ до будь – якого з монастирів. Щоправда, після 17-00 всі сторонні повинні покинути приміщення. В самих приміщеннях панує атмосфера спокою та завжди піднесений настрій. Адже, тут серед ікон та інших предметів церковного побуту, людина може побути наодинці із собою та відволіктися від повсякденних справ та думок.

 

Метеори

 

Ще одним заняттям місцевих ченців є іконопис. Туристи можуть не лише придбати готові вироби місцевих майстрів, але й побачити сам процес роботі. Адже, написання ікони суттєво відрізняється від написання звичайної картини. Причому, відрізняється не стільки технологіями, скільки особливим станом духу самого іконописця. Методики досягнення такого стану є одним із секретів місцевих ченців.

В минулі часи, монахи також займалися ще й ремісництвом. Свої вироби вони обмінювали на необхідну їм їжу: хліб, сир, оливки та вино.

Метеори є одним з найбільш цікавих туристичних об’єктів сучасної Греції. В цій місцевості люди відчувають одночасно страх та захоплення. Страх перед величчю створених природою кам’яних колосів. А захоплення перед мужністю та наполегливістю тих, хто зміг опанувати ці неприступні скелі та зробити їх свою домівкою.

 

Метеори

 

Щоб відвідати Метеори та інші цікаві місця Греції, завжди можна звернутися в Туристичну Агенцію  OleMaxTour. А зробити це можна, звернувшись до Туристичної Агенції OleMaxTour.

Телефон: 0671212002 чи 0994637557

Skype: romanyk_anna

Viber: +38 099 463 75 57

E-mail: olemaxtour@gmail.com

Інші статті про Грецію:

Курорти Греці: відпочинок в Лутракі

Острів Кос: рай в Егейському морі

 

Перейти до інших статей про різні туристичні об’єкти світу

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом