Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Вид на Базиліку Святого Петра

В самому центрі італійської столиці, на одному з її пагорбів, знаходиться територія, що є окремою повноцінною державою. Саме тут знаходиться Святий престол – духовний центр більш як 800 мільйонів католиків з усього світу. В тому числі, і для майже 5 мільйонів українських греко–католиків. Але, крім цього, Ватикан – це одне з найбагатших зібрань скарбів європейської культури.

Ватикан займає площу 0,44 кв.км. З усіх боків він оточений територією Італійської Республіки. У відповідності з Латеранськими угодами 1929 року, Святому Престолу та Італії вдалося нарешті вирішити питання юрисдикції Святого Престолу та власності на ряд об’єктів в центрі Риму. Сьогодні в Італії та у Ватикані цю подію називають примиренням.

Площа та Базиліка Святого Петра

Саме по вулиці Примирення (Via della Conciliazione) більшість туристів та паломників виходять на площу Святого Петра (Piazza San Pietro), де можна побачити самого Понтифіка, що періодично виголошує проповіді. Розміри площі складають 240 на 340 метрів. Однак, виглядає вона ще більш велично, за рахунок колонаді з 284 колон, що оточують площу з двох сторін двома на півкулями. Автором цього архітектурного шедевру є Джованни Лоренцо Берніні. В центрі площі стоїть єгипетський обеліск висотою 25 метрів.

 

Площа Святого Петра

 

Але найбільш вражаючим елементом архітектурного комплексу площі є, звичайно, Базиліка Святого Петра (Basilica di San Pietro) – найвеличніше творіння світової архітектури, творіння рук Мікеланджело Буанаротті. Споруда висотою 136 метрів справді вражає. В її внутрішніх приміщення легко можуть поміститися найбільші храми Європи. До речі, спеціальні мітки на підлозі храму, вказують розміри найбільш відомих європейських споруд. В храмі знаходяться багато чисельні могили видатних людей. У тому числі і папи Івана Павла Другого ( Кароля Войтили). Ну і, звичайно, сам Собор був побудований на місці, що вважається могилою апостола Петра.

 

Інтер'єри Базиліки Святого Петра

 

На куполі Базиліки є оглядовий майданчик, з якого відкривається найкраща панорама центральної частини міста. В даному випадку, під містом ми розуміємо Рим. Піднятися на оглядовий майданчик можна двома способами: на комфортному ліфті – за 8 EUR, або пішки по 500-м сходинкам – за 6 EUR. В будь-якому випадку, панорама того варта.

Музеї Ватикану

Палаци Ватикану утворюють найбільший музейний комплекс в світі. У їхніх численних галереях, виставкових залах, внутрішніх двориках знаходяться безцінні твори мистецтва. Це багатство збиралося протягом багатьох століть кожним римським понтифіком.

У Сикстинській капелі (Cappella Sistina) знаходиться рукописна Біблія, датована 4 століттям. Будівля Сикстинської капели була побудована архітектором Дж. Де Дольчі в кінці 15 століття за наказом папи Сикста IV. Зсередини купол капели розписаний відомими фресками Мікеланджело, які є яскравою пам'яткою Ватикану. «Сотворіння Адама» та «Страшний суд» є найбільш відомими з них.

 

Страшний суд

 

Сикстинська капела постійно відкрита для відвідування, крім того часу, коли проходить процедура обрання нового папи. За традицією, якщо збори кардиналів приходить до єдиної думки, то про результати голосування повідомляє стовп диму з труби капели від спалюваних бюлетенів. При чому якщо рішення не прийнято, то колір диму чорний, а якщо прийнято, і тато обраний, то білий.

Апостольська бібліотека в Ватикані (Bibliotheca Apostolica Vaticana) - це сховище рукописів, манускриптів, книг Середньовіччя і епохи Відродження. Бібліотека була заснована в 15 столітті, і її фонд поповнюється і по сьогоднішній день. За легендою, в головному сховищі знань католицької церкви є таємні кімнати, про які відомо лише посвяченим.

А ще тут є Пінакотека (Pinacoteca Vaticana), в якій зібрано безліч безцінних творів мистецтва. Зокрема, саме тут знаходиться найбагатша колекція живопису італійських та візантійських майстрів за всі часи.

 

Пінакотека Ватикану

 

Не менш цікавими є Єгипетський музей з великою кількістю експонатів давньоєгипетського походження, та особливо Музей етрусків – народу, що проживав на цій землі до того, латиняни Рем та Ромул дали початок величному місту, що згодом стало центром ще більш величної імперії.

В музеї К’ярамонті (Museo Chiaramonti) можна побачити величезну кількість скульптур античного періоду. Власне тут є все те, на основі чого, ми собі і маємо уявлення про більшість античних діячів.

 

В музеї К'ярамонті

 

Для відвідування усіх музеїв Ватикану можна купити єдиний квиток. Його вартість 16 EUR.

Сади Ватикану

Сади Ватикану є одними з найбільш охоронюваних місць в світі. Це найкрасивіші сади в Європі і місце, де можна чудово відпочити, звичайно, тільки обраним, в тиші і зелені. За садами постійно доглядають 20 садівників. Тут багато фонтанів, але найбільш вражаючим є Фонтан Галеона, побудований в XVII столітті. Це зменшена копія італійського галеона, яка стріляє водою з 16-ти гармат. Папа римський Урбан VII прославив це витвір мистецтва дуже мудрої фразою, яка в перекладі з латині звучить так: «Машина для ведення війни, що належить папам, стрілець не вогнем, а водою, яка гасить полум'я війни». А взагалі, сади Ватикану є одним з найвизначніших прикладів садово-паркового мистецтва у світі.

 

В садах Ватикану

 

Швейцарська гвардія

Всі відвідувачі Ватикану звертають увагу на досить дивних людей в середньовічній формі з не менш середньовічною зброєю. Це швейцарська гвардія – офіційна армія Святого престолу. В 1506 році, на прохання Папи Юлія Другого, в Рим зайшли перші 150 швейцарських найманців, які взяли на себе обов'язок охорони Святого Престолу та Папи особисто. І сьогодні для того, щоб стати гвардійцем Святого Престолу, потрібно бути швейцарцем, католиком та відповідати певним фізичним та розумовим параметрам. Офіційна мова Ватикану – латина. Навколишнє місто Рим спілкується італійською. Але офіцери швейцарської гвардії Ватикану накази віддають німецькою. А ще точніше, швейцарським варіантом німецької мови. До речі, форма цієї гвардії зроблена згідно ескізів самого Мікеланджело.

 

Швейцарська гвардія Ватикану

 

Варто зауважити, що Ватикан має власну радіостанцію, монтажем якої керував сам винахідник радіо Марконі. «Радіо Ватікан» є однією з найпотужніших радіостанцій світу. А ще в невеличкій державі є власний залізничний вокзал та власний майданчик для гелікоптерів. Населення Ватикану складає менше 1000 людей. І лише половина з них мають паспорти Святого Престолу. Кожен такий паспорт є дипломатичним. Тобто власники ватиканських паспортів не є об’єктами митного догляду, при перетинанні кордонів будь-якої держави. Отримати такий паспорт можна лише в рамках служіння в католицькій церкві. А от відвідати Ватикан з туристичною метою може будь хто. Як з туристичною метою, так і з метою помолитися та почути проповідь Папи з перших вуст. Щонеділі, якщо справи католицької церкви не вимагають присутності понтифіка в будь-якому іншому місці, глава Святого Престолу поводиться зі своєю щотижневої недільної проповіддю до віруючих, що збираються на площі Сан П'єтро у Ватикані.

Обов'язковим атрибутом недільної проповіді Папи є читання молитви «Angelus Domini» («Ангел Господній»), - католицької молитви, що вихваляє Діву Марію і таємницю Божественного втілення. Записуватися на недільну проповідь Папи в Римі не треба, так само як і платити гроші. Деякі віруючі приходять на цю недільну проповідь з плакатами сподіваючись, що глава церкви зверне увагу на ту чи іншу проблему.

 

Проповідь Папи

 

Щоб відвідати Ватикан та інші цікаві міста Італії, варто звернутися до Туристичної Агенції OleMaxTour

Телефон: 0332-23-13-13, 0332-23-16-52, 0671212002 чи 0994637557

Skype: romanyk_anna

Viber: +38 099 463 75 57

E-mail: olemaxtour@gmail.com

 

Інші статті про Італію:

Сардинія: принади острівної Італії

 

Перейти до інших статей про різні туристичні об’єкти світу

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом