Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Анталья

Південно-західне узбережжя Туреччини добре знайоме українським туристам. Саме цей регіон мають на увазі більшість українців, коли збираються на відпочинок до Туреччини. Головним містом турецької Рів’єри, а саме так називають цю місцевість, є місто Анталья, що також є респектабельним курортом та одним з найцікавіших та найпопулярніших туристичних міст всієї Туреччини.

Сьогодні Анталья – це велике місто, з населенням більше 1 мільйона мешканців. Крім того, це столиця головної курортної зоні країни, що так і називається – Анталійська Рів’єра, або Турецька Рів’єра. Місто сучасне, чисте та доглянуте. Тут є багато парків, фонтанів та оригінальних пам’ятників. Тому, крім звичайного проводження часу на Анталійських пляжах та різноманітних розваг, в цьому місті можна прогулятися по вулицях та побачити чимало пам’яток античної та середньовічної культури, які доповнюються багато чисельними об’єктами теперішнього часу.

Вулицями Старої Анталії

Стара частина міста є надзвичайно популярною серед відпочивальників. Адже, саме тут можна зануритися в історію цієї землі, яка була заселена ще із сивої давнини. Анталья заснована у 159 році до н. е. грецьким царем Пергама Атталосом Другим (грец. Ατταλος), тому грецька назва міста — Атталія (Αττάλεια). Після завоювання міста римськими легіонами, Анталья довгий час була зимовою резиденцією імператора Адріана. Потім ці землі були складовою частиною Візантії. Від самого свого заснування і до завоювання в XIII сторіччі османами, місто було невід’ємною частиною грецької цивілізації. Тут безроздільно панувала грецька мова. Головною пам’яткою тих часів є Ворота Адріана (Hadrian Kapısı), римського імператора, який одним із перших оцінив цю місцевість, як прекрасне місце для відпочинку та відновлення сил. Адріан проводив тут багато часу. Особливо взимку.

 

Ворота Адріана (Hadrian Kapısı)

 

Неподалік воріт можна побачити пам’ятник засновнику міста, Атталосу II, що височіє біля мальовничої вежі з годинником, на якій майорить прапор Турецької Республіки. Він ніби нагадує, хто сьогодні справжній господар в цьому місті. За вежею з годинником видно куполи найвеличнішої мечеті міста – Мечеті Текелі Мехмет Паша (Tekeli Mehmet Paşa Camii). Вона була побудована на кошти губернатора Анталії Текелі Мехмед Паши в XVIII сторіччі. До сьогоднішнього дня над вікнами споруди збереглися чудові кольорові кахлі з гарними каліграфічними написами. Головний купол будівлі мечеті підтримується трьома напівкуполами, що знаходяться в східній, південній та західній стороні, а також трьома куполами на північній стороні. Панелі мечеті прикрашені віршами з Корану.

На цій самій площі, де знаходяться вежа з годинником та Мечеть Текелі Мехмет Паша, можна побачити і рифлений мінарет. Це одна із візитівок Антальї – Мінарет Ївлі (Yivli Minare). Його незвичайна форма дала йому назву. Адже, Yivli турецькою означає «рифлений». Мінарет видно з будь-якої точки міста. На зображенні внизу можна побачити всі три вищеназваних об’єкти, що стоять практично на одній площі.

 

 

Ще однією історичною спорудою, що заслуговує на увагу є, безперечно, Вежа Хидирлик (Hıdırlık Kulesi). Побудована римлянами у II сторіччі нашої ери, ця споруда виконувала функцію маяка та використовувалась з оборонною метою. Висота споруди – 13,5 метрів. Сьогодні можна піднятися на Вежу та насолодитися чудовим видом на море.

 

Вежа Хидирлик (Hıdırlık Kulesi)

 

Порт Акденіз та Анталійський майдан

Стара Анталья справді справляє враження. Турецький колорит багато чисельних мечетей доповнюється залишками середньовічних стін місцевої фортеці, дорога вздовж яких веде вниз до порту. Порт Антальї має назвуАкденіз (Akdeniz). Саме так він позначений в усіх морських довідниках. Саме слово Akdeniz з турецької перекладається як «Біле море». Саме так турки називають Середземне море. На відміну від Karadeniz – Чорного моря. Анталійський порт вражає кількістю суден, серед яких дуже багато туристичних. Адже, саме звідси можна здійснити морські екскурсії в різні куточки Анталійської Рів’єри.

 

Акденіз (Akdeniz)

 

В будь-якому місті Туреччини можна зустріти пам’ятники Мустафі Кемалеві Ататюрку. Тому самому, що очолив Туреччину після падіння монархії, зробив її світською державою та наблизив до Європи. Хоча б тим, що перевів турецьку мову з арабської абетки на латинську. До речі, саме слово Ataturk з турецької перекладається, як «Батько турків». В Антальї знаходиться один з найбільших пам’ятників цьому діячеві. Розташований він на площі Республікі (Cumhuriyet Meydanı), що у самому центрі міста. До речі, як ви помітили, слово «площа» турецькою буде meydani, тобто майже наш «Майдан».

 

Площа Республікі (Cumhuriyet Meydanı)

 

Краса Анталійських водоспадів

Однією з візитівок Антальї є мальовничий водоспад, що є неодмінним атрибутом усіх листівок та буклетів, що стосуються Антальї. Однак, насправді, в місті є цілих два водоспади, які називають Водоспади Дюден (Düden Şelalesi), за назвою річки, на якій вони розташовані. І обидва мальовничі. Верхній Дюден розташований за 14 км вище гирла. Біля водоспаду багато зелені, а також розташовані низка ресторанів і кафе, завдяки чому водоспад є одним з улюблених місць відпочинку не тільки туристів, а й мешканців Антальї. Нижній Дюден знаходиться на південь від Антальї, в місці впадіння річки Дюден в Середземне море. Потоки води обриваються зі скелі заввишки 40 м прямо в море, утворюючи неповторний краєвид, що є однією з візитівок міста і провінції Антальї.

 

Водоспад Нижній Дюден (Düden Şelalesi)

 

Парк мініатюр Міні-сіті та Анталійський Акваріум

Відпочиваючі в Антальї або приїхавши сюди на самостійну екскурсію з будь-якого із розташованих поряд чисельних курортних містечок, варто відвідати район Коньяалти. Тут знаходяться відразу два об'єкта, достойних уваги.

Перше з них варто відвідати у будь-якому випадку. Воно називається Міні-сіті (Mini City). Фактично, це парк мініатюр під відкритим небом, в якому зібрані зменшені копії найголовніших визначних пам'яток Туреччини. Прогулянка по цьому чудовому парку - заняття приємне, пізнавальне і вельми цікаве. Копії мечетей, палаців, монастирів вписані в ландшафт відповідно до місцезнаходження їх реальних прототипів. Про кожний об'єкт можна прослухати історичну довідку будь-якою з основних європейських мов, а можна просто походити від одного до іншого макету, розглядаючи у всіх подробицях ретельно виконані деталі екстер'єру. На зображенні нижче можна побачити макет частини Стамбулу. А саме, площу Іподром, Собор Айя-Софія та та відому на весь світ Блакитну мечеть ( Султан Ахмет Джамі).

 

Міні-сіті (Mini City)

 

А неподалік від парку мініатюр знаходиться Анталійський акваріум (Antalya Aquarium), який чомусь більшість путівників називає Океанаріумом. Це один з найбільших акваріумних комплексів світу. Якщо Ви шукаєте натхнення, приємних та корисних розваг, хочете відвезти додому купу нових вражень та цікавої інформації - відвідайте Акваріум Анталії. Після знайомства з 40 тематичними акваріумами, кожен з яких являє собою унікальний підводний світ, доповнених розкішними декораціями, Вас чекає тунель Antalya Aquarium - найбільший в світі, довжиною в 131 і шириною в 3 метри.

 

Анталійський акваріум (Antalya Aquarium)

 

Отже, Анталья є одним з найцікавіших місць в Туреччині, з точки зору кількості та якості різноманітних туристичних об’єктів. Тому, відвідання цього місця, під час відпочинку на курортах Турецької Рів’єри є обов’язковим.

Щоб відвідати Анталью та інші цікаві міста та курорти Туреччини, завжди можна звернутися до нас, в Туристичну Агенцію OleMaxTour.

Телефон: 0332-23-13-13, 0332-23-16-52, 0671212002 чи 0994637557

Skype: romanyk_anna

Viber: +38 099 463 75 57

E-mail: olemaxtour@gmail.com

Інші статті про Туреччину:

Курорти Туреччини: відпочинок в Бодрумі

Курорти Туреччини:  відпочинок в Кушадаси

Курорти Туреччини: відпочинок в Фетхіє

 

 

Перейти до інших статей про різні туристичні об’єкти світу

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом