Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Впровадження безвізового режиму між Україною та країнами – учасницями Шенгенської угоди дозволяє українцям вільно подорожувати Європою. Однак, скористатися  можливостями «безвізу» можуть лише власники біометричних закордонних паспортів.  В цій статі ми розповімо, яким чином, де і за скільки можна стати власником такого паспорту.

Де можна зробити біометричний закордонний паспорт

Вказаний документ можна оформити у будь-якому відділенні Державної міграційної служби України або в будь-якому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Однак, на практиці, ще не всі ЦНАПИ надають подібні послуги. Станом на сьогодні, це можна зробити лише в ЦНАПах декількох міст України. На щастя, в Луцькому ЦНАП така послуга активна. Звертатися потрібно за адресою:

Вул. Лесі Українки, 35  телефон: 777-888

Варто зауважити, що в Луцькому ЦНАП є постійні черги. Тому, люди вимушені приходити до ЦНАПу з 6-ї ранку.  Однак, реально зайнявши чергу після 6-ї ранку, до 11-ї вже подати всі необхідні документи.

Крім того, біометричні паспорти можна оформити в більшості відділень ДМСУ. Перелік  цих відділень, часи їх роботи та інші нюанси можна довідатися на відповідній сторінці сайту ДМСУ. Варто зауважити, що оформити біометричний паспорт можна в будь-якому відділенні ДМСУ, а не лише у відділенні за місцем реєстрації.

Ще біометричний паспорт можна оформити, звернувшись до відділень паспортних сервісів ДП «Документ». Більш детально про умови роботи цієї установи в Луцьку, можна дізнатися на  інтернет сторінці цієї установи . Варто лише зауважити, що вартість вироблення біометричного паспорту в ДП «Документ» буде дещо вищою, у порівнянні з двома іншими варіантами.

Які документи необхідно подати для оформлення біометричного закордонного паспорту

Перелік документів, що потрібно подати дорослому громадянинові України ( старше 16 років).

·         Заява-анкета встановленої форми

·         Паспорт громадянина України

·         Індивідуальний податковий номер (ІПН) громадянина України

·         Документ про сплату адміністративного збору або документ про звільнення від неї

·         Закордонні паспорти, що були отримані раніше

Перелік документів, що потрібно подати неповнолітньому ( до 16 років ).

·         Заява-анкета встановленої форми

·         Свідоцтво про народження

·         Паспорт громадянина України ( з 14 років )

·         Документ про сплату адміністративного збору або документ про звільнення від неї

Якщо дитині менше 12 років, її присутність при оформленні документів не обов’язкова. Діти старші 12 років мають бути присутніми.

Є свої нюанси у випадку, коли дитина проживає лише з одним з батьків, або коли йде мова про дітей-сиріт віком до 16 років. Всі ці нюанси можна дізнатися передзвонивши у відповідні установи.

Заява-анкета заповнюється працівником відповідної установи, під час оформлення пакету документів. Крім того, потрібно пройти спеціальну процедуру сканування відбитків вказівних пальців обидвох рук та процедуру оцифрування підпису. Від обох процедур можна відмовитися. А дітям до 12 років їх не проводять взагалі. Діти з 12 років проходять такі процедури лише з дозволу батьків або законних представників.

Якщо в старому паспорті є діючі візи, його можна залишити собі на час вироблення біометричного паспорту. Крім того, громадяни України мають право мати одночасно два закордонних паспорта.

Скільки коштує оформлення біометричного закордонного паспорту та як швидко його роблять

Вартість оформлення біометричного закордонного паспорту залежить від терміну такого оформлення, та від того, де цей паспорт виробляється.

У ЦНАПах та у відділеннях ДМСУ:   

Оформлення на протязі 7 робочих днів – 810 грн 32 коп

Оформлення на протязі 20 робочих днів – 557 грн 32 коп

У відділеннях ДП «Документ»

·         Оформлення на протязі 7 робочих днів – 1210 грн 32 коп

·         Оформлення на протязі 20 робочих днів – 957 грн 32 коп

Точні реквізити для оплати відповідних сум можна дізнатися на відповідній сторінці ДСМУ.

Як видно з вищенаведеного, закордонний біометричний паспорт можна зробити на протязі 7-ми чи 20-ти робочих днів. На жаль, це лише декларація. Насправді, самі працівники усіх цих установ попереджають про те, що реальні терміни є дещо довшими. Вони пояснюють це значним ажіотажем серед українців, що масово бажають стати власниками таких паспортів.

Як можна перевірити стан готовності закордонного біометричного паспорту

 

Перевірити стан готовності паспорту конкретної людини дуже просто. Необхідно лише зайти на відповідну сторінку сайту ДСМУ та зробити запит із введенням номера паспорту громадянина України, для якого оформлюється закордонний біометричний паспорт. Крім того, у випадку готовності паспорта та його наявності по місцю оформлення, замовнику приходить sms  з відповідною інформацією. 

Таким чином, виробити закордонний біометричний паспорт не є складним завданням. А вже маючи його, завжди можна звернутися в Туристичну Агенцію  OleMaxTour.

Телефон: 0332-23-13-13, 0332-23-16-52, 0671212002 чи 0994637557

Skype: romanyk_anna

Viber: +38 099 463 75 57

 

E-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

Перейти до статей про різні туристичні об’єкти світу

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом