Туреччина

Туреччина – земля неймовірної природи, де суворі гори чередуються  з просторими рівнинами, «місячний» пейзаж Каппадокії – з кришталево чистими водами 4 морів, а лагідні піщані пляжі – з таємничими пам'ятками минулих часів. Геродот, який народився тут, вважав, що немає гарнішого неба та морського узбережжя, ніж на цій, подарованій Богами людям, землі.

Де знаходиться Туреччина

Туреччина розташована одразу на двох континентах, розділених протоками Босфор та Дарданели, та Мармуровим морем.  Европейська частина Туреччини - Румелі, зовсім невелика.  

Однак, саме тут знаходиться більша частина Стамбулу – найбільшого та найважливішого міста країни.  Азійська Туреччина називається Анадолу ( Анатолія). Вона простягается більш ніж на 1000 км від Егейського моря, на заході, до кордонів з Іраном, Сирією та Іраком. Лагідний субтропічний клімат західної та південної частин країни зовсім не схожий на суворий клімат східних та центральних гірських районів. До речі, саме в Туреччині знаходиться відома гора Арарат. Як правило, більшість туристів надають перевагу відпочинку на морських курортах півдня та заходу Туреччини. Крім того, великою популярністю користується Стамбул.

Хто такі турки

Турки – найбільший народ тюркської мовної групи. Вони досить тривалий час мали власну, Османську імперію. Тому, вважають свою культуру досить потужною і, по праву, пишаються нею. Сьогодні, Туреччина є флагманом тюркського світу, в який входять, також, Азербайджан, Туркменістан, Узбекістан, Казахстан і Киргизстан. Народи всіх цих країн, в принципі, можуть спілкуватися з турками без допомоги перекладача.  Теж саме стосується і татар. Як казанських, разом з башкірами, так і наших, кримських татар. Усі, хто побував в Криму, а потім в Туреччині, зауважують, що назви природних об'єктів і там, і там явно з однієї мови. Будь-який турок, без проблем перекладе кримські назви Карадаг, Чатирдаг, Карасу, Демерджі, Джанкой, Аю-Даг тощо. Традиційною релігією Туреччини є іслам. Але, це поміркований іслам ханафітського мазхаба. До того ж, більшість турків схиляються до більш світських переконань, щодо повсякденного життя. Особливо у великих містах та у великих туристичних центрах.

Що їдять турки

Турецьку кухню, багато спеціалістів, вважають такою, що входить в четвірку найбільш розвинутих кухонь світу, разом з китайською, французською та італійською кухнями.  Она має дуже давні, античні, традиції, збагачені вишуканими кухарями османських можновладців.

Оливкова олія та вершкове масло, ароматні та пікантні спеціїї – основа турецької кулінарії, яка є багатою овочами, рибою та рисом. Тут є більш ніж 100 рецептів приготування перців та баклажанів. А риба та морепродукти є невід’ємними єлементами раціона турків. До речі, «балик» - це «риба» на турецькій. Смакота, якою турки частують гостей біля Галатського моста в Стамбулі називається «балик-екмек», тобто смажена риба з хлібом.

Нащадки кочівників, турки дуже люблять страви з м’яса. Як правило, це баранина чи яловиччина. Такі страви, як «шиш-кебаб» чи «дьонер» відомі у всьому світі. Щоправда, традиційний турецький дьонер, в Україні більш відомий як шаурма. Дуже цікаві турецькі національні пиріжки «бьорекі». Начинокою таких виробів може бути і м’ясо і сир і багато чого іншого. До речі, один з «бьореків» є популярним і в Украні. Це «Чиг-бьорек» , тобто чебурек.

Турецькі солодощі також відомі на весь світ. «Бахлава» являє собою слоене тісто з медом, горіхами, і іншими елементами. Не менш популярними є різноманітні «лукуми», яких є безліч сортів. Як правило, такі лукуми туристи беруть додому, в якості сувенірів. Але треба сказати, що з часом вони втрачають свої якості. Тому, люди часто бувають розчарованими.

Для чого туди їхати

Як правило, в українців є декілька причин побувати в Туреччині. І всі вони заслуговують уваги. Адже, не дарма вже більше 15 років, Туреччина є однією з найбільш відвідуваних українцями країн. Тим більше, що турецька віза, для українців, безкоштовна.

  • ·       Пляжний відпочинок. Передусім, турецькі морські узбережжя є одними з кращих в світі, для пляжного відпочинку. Причому, в Туреччині є як чудові піщані пляжі, з дуже мілким білим піском, так і пляжі, вкриті галькою. Останні, як правило, більш розповсюджені вздовж Егейського узбережжя. Треба сказати, що пляжна інфраструктура в Туреччині розвинута дуже добре. Такі курортні міста, як Фехтіє, Кемер, Мармаріс, Бодрум чи Анталья, додаткової реклами не потребують. Усі вони мають чудові пляжі, різноманітні готелі та розвинуте транспортне сполучення.
  • ·        Екскурсійні програми. За довгу свою історію, Туреччина пережила більш ніж 10 різних цивілізацій. З них, найбільш помітні залишки лишили три: давньогрецькі міста-поліси, Візантійська імперія та Османська імперія. Побачити мальовничі залишки давньогрецької цивілізації можна в Ефесі, Трої, Пергамі тощо. Візантійські памя’тки асоціюються, в першу чергу, з Храмом Святої Софії та комплексом площі Іпподром в Стамбулі ( колишньому Константинополі ). Щодо Османської спадщини, то вона присутня всюди: від Султанахмет Джамі  ( Блакитної мечеті ) в Стамбулі до маленьких містечок по всій країні. А такі природноб’єкті, як «місячний» пейзаж Каппадокії чи фантастичні пейзажи Памуккалє сподобаються всім.
  • ·       Вигідний шопінг. Як відомо, Туреччина вже давно перетворилася на одгого з головних постачальників різноманітних товарів в усі країни Європи і, особливо, в країни пострадянського простору. Сьогодні, в Туреччині можна придбати одяг за значно нижчими цінами, ніж в Україні. Причому, тут є досить широкий вибір, як в плані вартості, так і в плані якості. Одним із головних центрів шопінгу в Стамбулі є ринок Капали-Чарши. Однако, в місті є і інші точки розпродажу якісного та неддорогого одягу: від фешенебельних торгівельних центрів в Лалелі до невеличких крамничок по всій країні. На морських курортах в районі Антальї, теж є безлич торгових центрів та крамничок. Тому, в Туреччині можна не лише відпочити, але й досить вигідно одягнутися.

Потрапити в Туреччину, насправді, дуже просто. Треба лише, перейти на відповідну сторінку нашого сайту, та користуючись зручною формою вибору туру, обрати для себе найбільш прийнятний варіант. Або просто зв'язатися з працівниками нашої компанії наступними способами.

Телефон: 0332-23-13-13, 0332-23-16-52, 099-463-75-57

Skype: romanyk_anna

Viber: +38-096-463-75-57

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Детальніше про Туреччину:

Бодрум: справжня перлина турецької Рів'єри

Курорти Туреччини: відпочинок в Кушадаси

Курорти Туреччини: відпочинок в Фетхіє

Ask about this product

Залиште повідомлення

Оператор відповіcть найближчим часом